Zatrzaśnięci w Bibliotecznym Archiwum

Zatrzaśnięci w Bibliotecznym Archiwum, czyli Escape room na motywach powieści Rafała Kosika "Felix, Net i Nika oraz (nie)bezpieczne dorastanie".
Zamknięci w ciemnym pomieszczeniu przez godzinę staraliśmy się z niego wyjść rozwiązując liczne zagadki. Pomocnikami była maszyna Krystyna, latarka i znajomość książki. Przeciwnikami był czas, ciemność i krótka pamięć. W końcu udało się odnaleźć klucz i wyjść. W tę cudowną, literacką przestrzeń przeniosły nas panie z Biblioteki Pedagogicznej w Katowicach 28 listopada. Była to świetna zabawa, ćwiczenie logicznego myślenia, kojarzenia faktów i … rozwijanie wyobraźni. W tytułowych przyjaciół, którzy rozwiązują łamigłówki wcielili się: Emilian Kania, Dominika Mika, Wiktoria Rudzka i Paulina Zawadzka z klasy 1a.