Dzień Śląski i "mikołajki"

6 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Śląski. Naszą imprezę uświetnił występ gościa p. Marcina Sznapki, który wystąpił z monologiem na temat życia śląskiego karlusa. Uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy z zakresu znajomości stroju, gwary, kuchni, przyśpiewek i tańców śląskich oraz postaci z bojek śląskich.

Wybrani przedstawiciele klas przebrani za heksy i straszki śląskie opowiadali o zwyczajach tych stworzeń, inni przedstawili prezentacje pokazujące proces przygotowania tradycyjnych potraw śląskich oraz wyrecytowali krótkie, zabawne wierszyki o naszej szkole (oczywiście w gwarze śląskiej). Na zakończenie Święty Mikołaj rozdał wszystkim grzecznym dzieciom "bombony".