Nasza Szkoła
Chorzów ul. Wolności
Centrum Miasta
Zakłady Chemiczne
Dzień Śląski i "mikołajki"

6 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Śląski. Naszą imprezę uświetnił występ gościa p. Marcina Sznapki, który wystąpił z monologiem na temat życia śląskiego karlusa. Uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy z zakresu znajomości stroju, gwary, kuchni, przyśpiewek i tańców śląskich oraz postaci z bojek śląskich.

Wybrani przedstawiciele klas przebrani za heksy i straszki śląskie opowiadali o zwyczajach tych stworzeń, inni przedstawili prezentacje pokazujące proces przygotowania tradycyjnych potraw śląskich oraz wyrecytowali krótkie, zabawne wierszyki o naszej szkole (oczywiście w gwarze śląskiej). Na zakończenie Święty Mikołaj rozdał wszystkim grzecznym dzieciom "bombony".
POLECAMY TAKŻE
Projekt "Bakcyl"
I Młodzieżowy Rajd " Szlakami Beskidów" zaliczony!
Wyjście do oczyszczalni ścieków
Wybory do samorządu szkolnego
Nowości w bibliotece
Wolność czytania 2017
Inauguracja roku szkolnego 2017/2018
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
Archiwum Aktualności
Adres: ul. Dąbrowskiego 53 41-500 Chorzów | e-mail: sekretariat@gim1chorzow.pl | Telefon: +48 (32) 2411655