Nasza Szkoła
Chorzów ul. Wolności
Centrum Miasta
Zakłady Chemiczne
Manon Cuppens z wizytą w naszej szkole

9 grudnia, na zaproszenie nauczyciela języka francuskiego, nasze gimnazjum odwiedziła pani Manon Cuppens, lektorka klas frankofońskich. Nasza szkoła już od paru lat uczestniczy z sukcesem w projekcie "Klasy frankofońskie na Śląsku", który jest realizowany pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Śląskiego i Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Śląskiego.

Dzięki wsparciu Przedstawicielstwa Dyplomatycznego Walonia-Bruksela w Warszawie - Ambasady Belgii, wszystkie klasy z poszerzonym językiem francuskim mają możliwość zaproszenia na zajęcia tzw. native speakerów. Pani Manon Cuppens przeprowadziła serię zajęć z uczniami klas pierwszych, drugich i trzecich. Były to zajęcia rozwijające sprawność mówienia w języku francuskim, z zastosowaniem różnorodnych metod aktywizujących, które niewątpliwie przypadły do gustu naszym gimnazjalistom.

POLECAMY TAKŻE
Minikoncert w chorzowskim hospicjum
Wycieczka do Palmiarni
Mam zajawkę - już wszystko jasne!
SKARBY ZIEMI – Wystawa i Giełda Minerałów, Skał, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich
Wizyta wolontariuszy Bona Fides
Szkolny konkurs talentów "Mam zajawkę"
W szkole czuć już święta. Piekliśmy pierniki
Gimnazjaliści na "Śląskim Festiwali Nauki"
Archiwum Aktualności
Adres: ul. Dąbrowskiego 53 41-500 Chorzów | e-mail: sekretariat@gim1chorzow.pl | Telefon: +48 (32) 2411655