Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Dzień po oficjalnym terminie święta (23 kwietnia) odbyły się obchody Dnia Książki  w naszej szkole. Można było wziąć udział w konkursach: ."Hobbit, czyli tam i z powrotem - naszą lekturą" (ex eaequo wygrali: Klaudia Hansel, Dominika Mika i Jakub Rodzik, drugie miejsce zajęli Natalia Jędrzejczak i Wojciech Czmok) oraz "Czy znasz tych pisarzy?" (I miejsce - 2b, II - 3b, III - 2a, IV - 3a, V - 1a).

Na korytarzu obok biblioteki można było podziwiać prace plastyczne "Okładka mojej ulubionej książki" uczniów klasy 3a: Teresy Świątek, Nicole Nieśpiałowskiej, Weroniki Ogiegło, Sandry Mańkowskiej, Julii Gąsiorowskiej, Dominiki Maliszewskiej, Roksany Spiegel, Rafała Raka i Klaudii Lorek.

Jednocześnie mogliśmy zapoznać się z 10 powodami dla których warto czytać książki.