Nasza Szkoła
Chorzów ul. Wolności
Centrum Miasta
Zakłady Chemiczne
Z cyklu przewodnik opowiada: Album z podróży. Meksyk

W ramach szkolnego koła geograficznego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z przewodnikiem w Chorzowskim Centrum Kultury. Tym razem zostaliśmy oprowadzeni po stolicy Meksyku, jednym z najstarszych i największych miast świata. Poznaliśmy wiele ciekawostek z tego rejonu. Niewielu wie, że tak naprawdę czekoladę zawdzięczamy Meksykanom, a właściwie ich przodkom - Aztekom. Jedną z największych atrakcji w mieście są Pływające Ogrody Xochomilico (co oznacza "miasto kwiatów").

Na kolejne spotkanie z przewodnikiem zapraszamy wszystkich uczniów już w lutym!

POLECAMY TAKŻE
Uczniowie na lodowisku
Pośpiewaliśmy w chorzowskiej "Laubie"
BRANŻA HOTELARSKA
Rynek pracy w Chorzowie i na Śląsku
Warsztaty kulinarne
Minikoncert w chorzowskim hospicjum
Wycieczka do Palmiarni
Archiwum Aktualności
Adres: ul. Dąbrowskiego 53 41-500 Chorzów | e-mail: sekretariat@gim1chorzow.pl | Telefon: +48 (32) 2411655